+1
wsandalach 26 października 2017 15:28
Bangkok. Egzotyczny, potężny, duszny, zatłoczony, kolorowy, fascynujący! Przytłacza swoją wielkością, karmi wybornie, pociąga i intryguje! Dzielnice finansowe, wielkie hotele, Pałac Królewski, świątynie tonące w złocie, garkuchnie, kanały, tysiące łodzi. To jedno z niewielu miast na świecie, które chłonęłam wszystkimi zmysłami! Mogłabym tam spędzić tydzień i dalej byłoby mi mało. Bangkok wciąga! Przygotuj się na morze atrakcji!

Ale najpierw najedz się porządnie! W Tajlandii chodzi głównie o jedzenie. Najedzony? To jedziemy!

12 miejsc, które musisz odwiedzić w Bangkoku!

1. Pływający market Khlong Lat Mayom – mniej uczęszczany i mniej turystyczny niż znany Damnoem Saduak. Łodzie, pyszne jedzenie, zapachy, przekrzykujący się Tajowie. Tajlandia w pigułce! Wynajmijcie łódkę na godzinny rejs. Będzie bosko!
Za przejazd Uberem z okolicy Khao San nie zapłacicie więcej niż 150 THB. Możecie też dojechać kolejką BTS do stacji Wongwian Yai, a później złapać taxi (info dla kierowcy: ตลาดน้ำคลองลัดมะยม). Cena za taką kombinację wyniesie również ok. 150 THB.
Gdzie: Soi Bang Ramat, Bang Phrom, Khet Taling Chan, Krung Thep Maha Nakhon
Godziny otwarcia: weekendy, 9:00 – 17:00

2. Yaowarat – Chinatown! To miejsce żyje za dnia i nocą! Jedzeniowy raj i plątanina ulic. Mnóstwo garkuchni i straganów ze wszystkim. Chińskie neony, trąbiące tuk-tuki, hałas i mnóstwo pysznego jedzenia. To kwintesencja tego miasta! Mogłabym tam błądzić godzinami.
Gdzie: Yaowarat Road i boczne ulice (tzw. soi)
Godziny otwarcia: always and forever

3. Pałac Królewski i Wat Phra Kaew – dawna siedziba królów i Świątynia Szmaragdowego Buddy, która stanowi typowy przykład tajskiej sztuki. Jest tłoczno, jest królewsko, jest z rozmachem.
Gdzie: Na Phra Lan Road, Old City (Rattanakosin)
Godziny otwarcia: 8:30 – 15:30 każdego dnia! Nie dajcie się nabrać na sztuczki tuk-tukarzy typu: pałac jest dziś zamknięty, może pojedziemy do krawca?
Cena biletu: 500 THB (niewiele ponad 50 zł)

4. Wat Pho – Świątynia Leżącego Buddy i miejsce narodzin tajskiego masażu. Posąg Leżącego Buddy ma aż 46 metrów długości i pokryty jest złotem! To trzeba zobaczy! Spacer z Wielkiego Pałacu do Wat Pho nie powinien trwać dłużej niż 10 minut.
Gdzie: Maharat Road, Old City (Rattanakosin)
Godziny otwarcia: 8:00 – 17:00
Cena biletu: 100 THB (niewiele ponad 10 zł)

5. Wat Arun – świątynia po drugiej stronie rzeki Menam. Przez Tajów uważana za najpiękniejszą świątynię w Tajlandii i symbol Bangkoku. Dostaniecie się tam łodzią z przystani Tha Tien (spacer z Wat Pho nie zajmie więcej niż 5 minut). Łodzie odpływają co chwilę. Krótki rejs kosztuje całe 4 THB (0,40 gr).
Gdzie: Wang Doem Road, Wat Arun, Bang Kok Yai
Godziny otwarcia: 8:30 – 17:30
Cana biletu: 50 THB (niewiele ponad 5 zł)

6. Eagle Nest Bar – knajpa z cudownym widokiem na Wat Arun schowana głęboko w niepozornej alejce pomiędzy Wat Pho i Tha Tien Pier. W ciągu dnia zjecie tu pad thaia w knajpie na dole. O 17:00 otwiera się taras na piętrze. Drinki i zachód słońca nad Wat Arun. Będzie dobrze! P.S. zdjęcie powyżej zostało zrobione właśnie z Eagle Nest.
Gdzie: Tha Tian Alley, Khwaeng Phra Borom Maha Ratchawang, Khet Phra Nakhon
Godziny otwarcia: taras 17:00 – 24:00

7. Khao San Road – mekka bacpackersów! Ulica, która żyje za dnia, a nocą dostaje euforii. Głośna muzyka, imprezy, stragany z jedzeniem i ubraniami, salony masaży i litry Changa. Bez butelki piwa na Khao San pobyt w Bangkoku byłby niekompletny! A jeśli na Khao San jest za głośno to zajrzyj na Rambuttri Alley. To młodsza i nieco spokojniejsza siostra miejsca rozpusty.
Gdzie: Khao San Road (rzut beretem od Democracy Monument), Rambuttri Alley równoległa do Khao San
Godziny otwarcia: always and forever

8. Sirocco SkyBar w Lebua State Tower – najwyżej na świecie położony sky bar. Wjedźcie na 64 piętro i rozkoszujcie się widokiem na potężny Bangkok. Pamiętajcie o odpowiednim ubraniu. W Sirocco obowiązuje dress code. Japonki, szorty i rozciągnięte t-shirty nie mają wstępu.
Gdzie: Lebua State Tower, Si Lom, Khwaeng Silom, Khet Bang Rak
Godziny otwarcia: 18:00 – 1:00
Cena biletu: wstęp wolny, piwo 400 THB (niewiele ponad 40 zł) – widok jest tego warty!

9. Pływający market Taling Chan – kolejny floating market tuż pod Bangkokiem. Karmią tam wybornie! Jest mega malowniczo i egzotycznie. Za przejazd Uberem z okolicy Khao San nie zapłacicie więcej niż 150 THB. Możecie też dojechać kolejką BTS do stacji Wongwian Yai, a później złapać taxi.
Gdzie: Soi Chak Phra 17, Khwaeng Khlong Chak Phra, Khet Taling Chan
Godziny otwarcia: weekendy, 8:00 – 17:00

10. Kanały Thonburi – rejs longboatem po rzece Menam i wąskich kanałach! Bangkok z innej perspektywy. Drewniane domostwa, psy wylegujące się na pomostach, małe świątynie, lokalne sklepy! Wskoczcie w BTS i wysiądźcie na stacji Saphan Taksin. Kierujcie się w stronę rzeki. Właściciele longboatów już będą na Was czekać. Targujcie się!
Gdzie: Saphan Taksin Pier
Cena: ok. 900 THB (niewiele ponad 90 zł/dwie osoby) za godzinny rejs

11. Wat Saket – Świątynia Złotej Góry. To jedna z najstarszych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się na 79 metrowej górze, przez co widok na Bangkok jest całkiem niezły!
Gdzie: Pomiędzy Boriphat Road i Lan Luang Road
Godziny otwarcia: 9:00 – 17:00
Cena biletu: 20 THB (niewiele ponad 2 zł)

12. Chatuchak Weekend Market – w Bangkoku warto być w weekendy. Wtedy czynne są nie tylko pływające markety, ale i Chatuchak! Mówi się, że jest tam ponad 8000 stoisk. Sprzedaje się wszystko. Pamiątki, ubrania, jedzenie! Zakupowy raj! Wskoczcie w BTS i wysiądźcie na stacji Mo Chit (wyjście 1) lub w MRT i wysiądźcie na stacji Chatuchak Park (wyjście 1). Idźcie za tłumem! Kupujcie! Amen.
Gdzie: Kamphaeng Phet 2 Rd, Khwaeng Chatuchak, Khet Chatuchak, Krung Thep Maha Nakhon
Godziny otwarcia: piątki 18:00 – 24:00, soboty i niedziele 9:00 – 18:00

Prawda, że Bangkok jest fajny? :)

Wpadajcie też na wsandalach.pl.

Dodaj Komentarz